Let L-200 Morava

Naše letadlo L-200 Morava (OK-NXX) je skutečný Rollce-Royce na poli českého leteckého průmyslu padesátých let. Krásné aerotaxi s prostornou kabinou je trocha historie a zároveň hrdost na šikovné ruce a hlavy našeho národa.

Dvoumotorový stroj, který vyvíjela naše země, je především ukázkou ladnosti a krásy, jaká se v letectví už v temných dobách socialismu dala vytvořit. Češi mohou být na výrobu a vývoj tohoto stroje právem hrdí. Při jeho vývoji se uvažovalo o tom, že se stane luxusním „taxíkem“ pro politickou smetánku. Dnes se tímto úžasným letadlem můžete proletět právě i Vy.

Letadlo je kromě pilota schopné pojmout další čtyři pasažéry, pro které je na palubě připravený komfort srovnatelný s mnohem většími stroji. S L-200 Moravou se můžete vydat nejen na vyhlídkový let, ale je možné ji využít i pro cestování ve velkém stylu.

Pokud se chcete někam dostat rychle a vyhnout se zácpám na silnicích, je Morava určitě tou správnou volbou. Se zkušeným kapitánem si tak můžete zaletět nejen s rodinou na letní dovolenou u moře, ale i na obchodní schůzku, kdy jistě ostatní ohromíte způsobem, jakým jste se na jednání dostavili.

Jestliže si však letoun L-200 Morava vyberete pro vyhlídkový let, díky její rychlosti, která dosahuje až 250 km/h se můžete těšit, že proletíte větší oblast, než kterou byste za stejný čas viděli z ptačí perspektivy v klasických vyhlídkových letadlech.

Categories

Hosted by